Niesamowita przemiana Majki Jeżowskiej! Sprawdźcie, gdzie w najbliższym czasie będzie można ją zaobserwować!
Metamorfoza Majki Jeżowskiej zaczęła się, kiedy w rockowym wydaniu pokazała się publiczności zgromadzonej na festiwalu Pol’and’Rock.
Kultowe przeboje wokalistki, m.in „A ja wolę moją mamę” , „Laleczka z saskiej porcelany” czy inne z jej repertuaru będzie można posłuchać w zupełnie innej wersji. Już 2 października, na koncercie w klubie „Progresja„, Majka zamierza dać czadu w rockowym wydaniu. Tiulowe spódniczki, falbanki i cukierkowa atmosfera odchodzą w niepamięć.
Metamorfoza gwiazdy nie jest do końca przypadkowa. Wokalistka czuje potrzebę zmiany, ale głównym powodem jest pandemia i brak koncertów dla dzieci, takich jak występy w szkołach czy na piknikach rodzinnych, gdzie Majka Jeżowska wiodła prym.
Rok temu zadebiutowała także w roli aktorki w ekomusicalu w reżyserii Michała Walczaka pt. „Ostatnia syrena”, gdzie zagrała główną rolę. Reżyser zachwycony Majką zaproponował jej udział w I Europejskim Festiwalu Klaunady.
Już 3 października w byłym ZOO Markecie na warszawskiej Pradze-Północ odbędzie się jarmark cudów – I Europejski Festiwal Klaunady.
Jako pierwsza klaunadą opanowana została Praga Północ. W każdy weekend września klauni pod wodzą Michała Walczaka i Czesława Mozila będą promować poczucie humoru, agitować za dystansem i prowadzić warsztaty dla najmłodszych.
W trzy wyjątkowe soboty, przez najbliższe trzy lata, władzę nad prawobrzeżną Warszawą obejmie Wielki Rewitalizator, miejski wesołek, król karnawału – Klaun. Festiwal rozpocznie się na ulicach Pragi-Północ, którymi przejdzie pierwsza warszawska klaunada – wydarzenie artystyczne z jednej strony jednoczące rozproszone środowisko cyrkowe działające w Warszawie, z drugiej strony będące częścią warszawskiego karnawału, który pokaże miasto w krzywym zwierciadle.
W klaunadę zostaną zaangażowani artyści związani z teatrem, cyrkiem i sztuką społeczną, którzy wraz z lokalną społecznością stworzą karnawałowy pochód poruszający się zgodnie z mapą praskich miejsc performatywnych. Korowód spuentuje całodniowy festiwal – wielogodzinny spektakl uliczny, animujący i ożywiający warszawską Pragę. W siedmiu krótkich formach cyrkowo-teatralnych, które odbędą się w znaczących punktach Pragi-Północ odsłoni się siedem twarzy miejskiego błazna i siedem tematów-problemów, które dotykają Warszawę, podobnie jak inne światowe metropolie. Reżyserem klaunady jest Michał Walczak. Inni artyści zaangażowani w projekt to m.in. Czesław Mozil, Krzysztof Kostera, Paulina Chodnicka, Daniel Chmielewski.
Najnowsze komentarze