Powstanie nowa wersja „Trędowatej”. Jakie gwiazdy walczą o rolę?
Pierwszą ekranizację dzieła Heleny Miszkówny widzieliśmy w 1976 roku, a następnie w 1999 roku. Teraz Telewizja Polska poinformowała, że powstanie nowa odsłona kultowego dramatu o nieszczęśliwej miłości. Jakie gwiazdy walczą o posadę?

Nowa wersja
„Trędowata” opowiada o dramatycznej, pełnej cierpienia miłości Stefanii Rudeckiej i Waldemara Michorowskiego — historia ta była wielokrotnie przenoszona na ekran. Szczególne miejsce w sercach widzów zajmuje ekranizacja z 1976 roku, w której główne role zagrali Elżbieta Starostecka i Leszek Teleszyński. W 1999 roku powstała natomiast wersja serialowa, z Anitą Sokołowską i Tomaszem Mandesem jako parą głównych bohaterów. Teraz Telewizja Polska poinformowała, że powstanie kolejna odsłona. Z informacji, które podaje portal „Pudelek” dowiadujemy się, że ekipa wejdzie na plan latem, a teraz zbierana jest obsada.
Prace nad nową ekranizacją „Trędowatej” uległy ostatnio przyspieszeniu. Ekipa wchodzi na plan latem, więc trzeba już dopinać kwestie obsady. I telewizja, i producent serialu, Grupa ZPR Media, wiedzą, że decyzja dotycząca tego, kto zagra ikoniczną rolę Stefci, jest absolutnie kluczowa i nie ma tu miejsca na pomyłkę. Twórcom bardzo zależy na tym, żeby aktorka, która wcieli się w tę postać, była świeżą, nieopatrzoną jeszcze w branży twarzą, dla której kariery ten projekt okaże się przełomowy- powiedział informator Pudelka

Walka jest zacięta, a o rolę Idalii ubiegają się trzy wielkie gwiazdy: Małgorzata Kożuchowska, Izabela Kuna i Magdalena Różczka.
Kożuchowska nie odpuszcza i jest bardzo zdeterminowana – przyznał informator Pudelka
Przed nami nie lada wyzwanie, bo widzowie wciąż pamiętają genialną ekranizację powieści Mniszkówny w reżyserii Jerzego Hoffmana z 1976 roku. W TVP wierzą jednak, że to ponadczasowa historia, która zasługuje na przypomnienie – dodała osoba z produkcji

Fabuła
Film „Trędowata”, oparty na powieści Heleny Mniszkówny, opowiada o tragicznej historii miłości rozgrywającej się na przełomie XIX i XX wieku, w świecie zdominowanym przez sztywne normy społeczne, uprzedzenia klasowe i hermetyczność arystokratycznych rodów. Główną bohaterką jest Stefania Rudecka – skromna, nieutytułowana szlachcianka, która po rozczarowaniu uczuciowym podejmuje pracę jako guwernantka u baronowej Elzonowskiej. Tam poznaje młodego i wpływowego ordynata Waldemara Michorowskiego. Mimo zaręczyn, liczne intrygi i społeczne uprzedzenia doprowadzają do choroby Stefanii, która umiera w dniu ślubu. Jej śmierć staje się symbolem moralnego zwycięstwa nad nietolerancją i klasowymi podziałami.
Najnowsze komentarze