Nie tylko tańczy, ale też rapuje. Kim jest Ryfa Ri, jurorka „You Can Dance”?
W gronie jury 10. edycji „You Can Dance – Po prostu tańcz!” znalazła się Ryfa Ri. Niezwykle utalentowana artystka, która uznaje hip-hop nie tylko za taniec, ale przede wszystkim za sposób wyrażania siebie. Nie tylko tańczy, ale również rapuje. Poznajmy ją bliżej.

Taniec
Ryfa Ri, właściwie Anna Maria Wilczkowska, tańczy od roku 1996. Zajęła się nim na poważnie dopiero po tym, jak trafiła pod opiekę Piotra „Sypiego” Sypniewskiego, B-boy’a Bartazza, i dołączyła do ekipy Twoja Stara Team. Z tą grupą brała udział w freestyle’owych występach zarówno w Polsce, jak i za granicą. Jej specjalnością jest hip-hop, choć tańczy także house dance i dobrze odnajduje się w pop rocku oraz party dancingu. W 2007 roku rozpoczęła prowadzenie własnych zajęć oraz warsztatów tanecznych. Tancerka zdobyła uznanie na międzynarodowych turniejach, w tym w finałach Hip Hop Female oraz Międzystylowego Grande Finale Kultury Koła 2020 i Juste Debout.

Rap i inne działania
Jednak to nie tylko tancerka, a również raperka. Zadebiutowała płytą „Puzzle” z warszawską grupą Dill Gang. Poza tym zajmuje się nauczaniem języka angielskiego oraz prowadzi warsztaty z ruchu scenicznego. Projekty takie jak „GRO$$-POL” i kampania #sexed świadczą o jej zaangażowaniu w walkę ze sztywnymi normami dotyczącymi ciała i tożsamości.

Najnowsze komentarze