Judyta Turan – odeszła gwiazda „M jak miłość”. Miała 37 lat
Judyta Turan, aktorka najpopularniejszych seriali telewizyjnych, takich jak „M jak miłość” i filmów fabularnych zmarła wczoraj (12.02.2021), w wieku 37 lat. Przegrała walkę z rakiem piersi. Osierociła dwie córki: 6-letnią Gretę i 8-letnią Emmę.
Informację o śmierci aktorki przekazał Związek Artystów Scen Polskich (ZASP), za pomocą swoich mediów społecznościowych.
„Odeszła Judyta Turan. Urocza, serdeczna, życzliwa, pogodna. Piękny Człowiek. Nie poddawała się, mimo nierównej walki, którą toczyła od lat. Ale przeciwnik okazał się silniejszy. Żegnaj, Judy!” – czytamy w opublikowanym wpisie ZASP.
Stare Kino również dodało wpis o przejmującej treści na swoim Facebooku:
”Mieliśmy zaszczyt znać Judy osobiście. Zawsze uśmiechnięta i życzliwa. Pomimo choroby każdego napotkanego człowieka obdarzała dobrym słowem. […] Do zobaczenia Judy…”.
Przegrana walka aktorki z rakiem piersi
Judyta Turan cierpiała na raka piersi HER2+. Trzy lata temu, aktorka przeszła operację, podczas której miała usunięte osiem węzłów chłonnych. w 2019 roku okazało się, że doszło do przerzutów nowotworu do kości. Na portalu siepomaga.pl, zorganizowano zbiórkę pieniędzy na jej leczenie.
J. Turan napisała na stronie zrzutki:
”Jestem pod opieką lekarzy z Niemiec, którzy podjęli się leczenia. Miałam ogromne szczęście trafić do kliniki świetnego lekarza, dr Janusza Vorreitera. Jestem pod jego stałą opieką, a także współpracującego z nim onkologa dr Sandnera z Passau oraz profesora Heitmanna z Monachium. Decyzję o leczeniu i operacji w Niemczech podjęłam ze względu na ogromne doświadczenie w walce z nowotworami. Tu mam szansę, że będę żyć! W Niemczech wykorzystują się najnowsze i najskuteczniejsze na świecie metody. Bardzo ubolewam, że Polsce takich możliwości jeszcze nie mamy”.
Judyta Turan urodziła się 30 lipca 1983 roku. Ukończyła aktorstwo w Warszawskiej Szkole Filmowej. Uzyskała państwowy dyplom aktorski ZASP. Występowała w najpopularniejszych polskich serialach: „Klan”, „Pitbull”, „Układ Warszawski”, „Barwy szczęścia”, „Na Wspólnej”, „Klan”, „Motyw”, „Diagnoza” oraz w filmach fabularnych: „Hel”, „Roznosiciele radości, „Trzy minuty. 21:37”, „Śladami Marii Skłodowskiej-Curie”, „Iluminacje miłości”, „Marek Edelman… I była miłość w Getcie”, „Letnie popołudnie”.
Najnowsze komentarze