Czworonożne gwiazdy na wielkim ekranie.
Psy od lat są gwiazdami kina, wzruszając i bawiąc widzów na całym świecie. Od wiernego Hachiko po uroczego Marleya – te czworonożne gwiazdy udowadniają, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Poznaj kilka kultowych psich bohaterów szklanego ekranu i przeczytaj o filmach i serialach, w których grały główne role!
„Mój przyjaciel Hachiko”
Film „Mój przyjaciel Hachiko” to remake japońskiego filmu z 1983 roku opartego na prawdziwej historii psa rasy Akita Inu o imieniu Hachiko. Opowiada historię profesora Parkera Wilsona (Richard Gere), który znajduje szczeniaka na stacji kolejowej. Mężczyzna przygarnia psa i nadaje mu imię Hachiko.
Pomiędzy profesorem a Hachiko szybko rodzi się silna więź. Pies codziennie odprowadza swojego pana na stację i czeka na jego powrót z pracy. Pewnego dnia profesor nie wraca do domu, ponieważ zmarł na atak serca. Hachiko mimo to nadal każdego dnia pojawia się na stacji, czekając na swojego pana.
Mija 9 lat, a Hachiko wciąż wiernie czeka na profesora. Jego niezwykła lojalność porusza serca ludzi w całym Tokio. Hachiko stał się symbolem wierności oraz oddania i na jego cześć postawiono nawet pomnik na stacji.
„Marley i ja”
„Marley i ja” to amerykański film komediowy z 2008 roku oparty na powieści Johna Grogana o tym samym tytule. Film opowiada historię młodego małżeństwa, Johna (Owen Wilson) i Jenny (Jennifer Aniston), którzy decydują się na adopcję psa rasy labrador retriever o imieniu Marley.
Marley od samego początku staje się nieodłącznym elementem ich życia, wprowadzając do niego chaos i radość. Chociaż pies nieraz wpada w tarapaty i przysparza swoim właścicielom kłopotów, jego bezgraniczna miłość i oddanie zjednują mu ich serca.
Film ukazuje wzruszającą historię dorastania Johna i Jenny, którym Marley towarzyszy na każdym kroku. Razem doświadczają radości z zakładania rodziny, mierzą się z wyzwaniami codziennego życia i stawiają czoła trudnym chwilom. Marley staje się dla nich nie tylko pupilem, ale prawdziwym członkiem rodziny, ucząc ich odpowiedzialności, cierpliwości i bezwarunkowej miłości.
„Komisarz Alex”
„Komisarz Alex” to polski serial kryminalny emitowany od 2012 roku na antenie TVP1. Jest adaptacją austriacko-włoskiego serialu „Komisarz Rex”.
Głównym bohaterem serialu jest tytułowy komisarz Alex, owczarek niemiecki, który wspomaga pracę zespołu detektywów z łódzkiej policji kryminalnej. Wraz ze swoimi ludzkimi partnerami Alex rozwiązuje skomplikowane zagadki kryminalne, tropiąc przestępców i walcząc z przestępczością.
„Był sobie pies”
„Był sobie pies” to amerykański film fabularny z 2017 roku w reżyserii Lassa Hallströma, oparty na powieści o tym samym tytule autorstwa W. Bruce’a Camerona z 2012 roku. Film przedstawia historię psa o imieniu Bailey, który reinkarnuje się w różnych psach i innych zwierzętach na przestrzeni wieków.
Każde wcielenie Baileya uczy go czegoś nowego o życiu, miłości i lojalności. Pies doświadcza zarówno radości, jak i smutku, poznaje różne oblicza ludzkiej natury i odkrywa siłę więzi łączącej go z ludźmi.
W trakcie swoich reinkarnacji Bailey spotyka wiele osób, które wywierają na niego duży wpływ. Szczególnie ważna jest dla niego relacja z chłopcem o imieniu Ethan, z którym łączy go wyjątkowa więź.
„O psie, który jeździł koleją”
„O psie, który jeździł koleją” to polski film familijny z 2023 roku w reżyserii Magdaleny Nieć, oparty na motywach powieści o tym samym tytule autorstwa Romana Pisarskiego z 1937 roku. Film opowiada historię Lampo, niezwykłego owczarka szwajcarskiego, który uwielbia podróżować pociągami.
Lampo nie ma domu ani stałego opiekuna. Wędruje z jednego miejsca do drugiego, poznając nowych ludzi i doświadczając wielu przygód. Pewnego dnia trafia do miasteczka, gdzie zaprzyjaźnia się z Zuzią, chorą na serce dziewczynką.
Razem wyruszają w niezwykłą podróż pociągiem, podczas której Lampo staje się prawdziwym bohaterem, ratując ludzi z opresji i niosąc pomoc potrzebującym. Jako że film powstał dużo później niż książka, wprowadzono do niego nieco nowoczesnych elementów.
Psy odgrywają w filmach różne role, ale łączy je jedno: ukazują one siłę więzi łączącej człowieka ze zwierzęciem i podkreślają ważną rolę psów w naszym życiu.
Współpraca: Kinga Ołdak
Najnowsze komentarze