Anna Wyszkoni stanie przed sądem?
Anna Wyszkoni podczas Sylwestrowej Mocy Przebojów wykonała utwór „Agnieszka”, który kiedyś śpiewała przed odejściem z zespołem „Łzy”. Adam Konkol, lider zespołu, nie kryje swojego rozczarowania i wyznaje, że w kwietniu Anię czeka rozprawa sądowa.

Spór o „Agnieszkę”
Adam Konkol ostro skomentował występ Ani Wyszkoni podczas sylwestrowej nocy w Toruniu. Artysta twierdzi, że to on stoi za autorską koncepcją utworu i nie zgadza się, by piosenkarka wykonywała go po odejściu z zespołu. Jeszcze przed sylwestrem Konkol we wpisie na Facebooku wyznał:
Pewne rzeczy trudno zrozumieć i zaakceptować.
Ponad 15 lat temu była wokalistka zespołu Łzy Anna W. opuściła zespół Łzy, deklarując z dumą: „Nie po to rozpoczynam karierę solową, by grać Twoje piosenki”. W wywiadach mówiła, że „wyrosła z repertuaru zespołu Łzy”. Rozumiem – ambicja, chęć tworzenia czegoś własnego, wyjście z cienia czyjegoś autorstwa. Taka decyzja wymaga odwagi, ale przede wszystkim konsekwencji.
Dlatego z trudem przyjmuję fakt, że przy okazji tegorocznego występu sylwestrowego znów planuje wykonać piosenkę „Agnieszka już dawno” – utwór, który ja napisałem i który od zawsze kojarzy się z zespołem Łzy. Aniu czy to znaczy, że kariera solowa, w którą wkładało się tyle sił i energii, nadal opiera się na cudzej twórczości?

Tuż po sylwestrowym występie Ani, na Tiktoku artysty pojawiły się słowa niezadowolenia i rozczarowania. Konkol jasno nakreśla, że konflikt muzyków przeniesie się do sądu.
Wiele fanów wysłało mi ten występ, zobaczyłem go sobie na spokojnie i powiem tak — zupełnie mi się nie podobał. Uważam, że Ania po prostu nie ma pojęcia o tym, jak powinna brzmieć ta piosenka [i], że gdzieś zagubiła się w tym komercyjnym świecie. Uważam, że moi byli muzycy wykonują tę piosenkę o wiele lepiej.
Wielu ludzi pyta mnie też, czy ma prawo grać tę piosenkę. Tak, ma prawo. Pytacie mnie, czy jest wpisana w ZAiKS. Tak, jest wpisana w ZAiKS. Pytacie mnie, czy jest współtwórczynią „Agnieszki”. Nie, nie jest współtwórczynią. Nie napisała nawet słowa tej piosenki, nawet jednej nuty, nie wymyśliła linii melodycznej.
Natomiast dlaczego od pewnego czasu ciągle to powtarza i o tym mówi? Dlatego, że w kwietniu czeka ją rozprawa sądowa, w której chcę pozbawić ją praw w ZAiKS-ie, dlatego, że jej się nie należą. Więc zaczyna mówić wszem wobec, że jest współtwórczynią.

Reakcja Anny Wyszkoni
Anna Wyszkoni w rozmowie dla Pomponika krótko podsumowała burzliwy konflikt między artystami. Artystka nie chce publicznie przepychać się z Adamem.
No ale po co tu zabierać głos? Nie widzę celu. Raz się na ten temat wypowiedziałam i to wystarczy. Każdy ma prawo ten utwór wykonywać, to przede wszystkim, a resztę… nieee, jakby nie ma sensu, mam ważniejsze sprawy na głowie.
Konflikt między artystami wydaje się być mocno zaostrzony. Czekamy na nowe informacje w sprawie rozprawy sądowej.

Najnowsze komentarze